РИМ - Сливен отличен с грамота от МК

В навечерието на 1 ноември – Деня на народните будители, Министерството на културата обяви първите носители на Националната награда „Музейна образователна дейност”. Щастливи сме да споделим с Вас, че РИМ – Сливен е отличен с грамота в категорията „Културен институт – регионален музей“ за усилията ни да включим повече деца и ученици към образователните ни инициативи!

През последните няколко години екипът на РИМ – Сливен успя да изгради и поддържа трайни взаимоотношения с училищата на територията на сливенски регион. Богатата експозиция от артефакти, с които разполагаме, ни позволи да разгърнем дейността си - основно насочена към приобщаване на най-малките представители на нашето общество към местната история, традиции и култура. Всеки от петте ни обекта – археологическият музей, Първата държавна текстилна фабрика на Балканите, къща-музей „Хаджи Димитър“, къща-музей „Добри Чинтулов“ и етнографски комплекс „Сливенски бит“, осигурява не само пространство за разнообразни занимания с образователен, възпитателен и развлекатен характер, но и място за учудване и вдъхновение от общото ни минало!