142 години от Освобождението на Сливен

Преди 142 години сливналии най-тържествено приветстват своите освободители. Днес, когато ни дели близо столетие и половина от онези смутни времена, поднесохме своята благодарност и признание към отдалите живота си за нашето бъдеще. Поклон!

Нумизматичната колекция от фонда на РИМ - Сливен в поредица от издания

На 13 януари 2020 г. започва работа по издаването на том I-ви от нумизматичната колекция на РИМ – Сливен начело с проф. дин Иля Прокопов. В изданието ще участват д-р Сотир Иванов, директор на Исторически музей – Петрич, и специалисти на РИМ – Сливен.

РИМ "Д-р Симеон Табаков" - Сливен обявява свободно работно място за длъжността "Уредник" в отдел "История на България ХV-ХIХ в.”

Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен обявява свободно работно място за длъжността "Уредник" в отдел "История на България ХV-ХIХ в.” Изисквания за заемане на длъжността: - Завършено висше образование – специалност „История”, „История и география” - Образователно-квалификационна степен – бакалавър, магистър Допълнителни умения и квалификации: - Владеене на чужд език - Компютърна грамотност Необходими документи за кандидатстване: - Писмено заявление до директора на РИМ - Сливен - Автобиография по европейски формат - Копие на диплом за придобита образователно-квалификационна степен - Мотивационно писмо Начин на провеждане на процедурата - подбор по документи Срок и място за подаване на документите – до 17.00 ч. на 31.01.2020 г. в деловодството на Регионален исторически музей – Сливен, бул. „Цар Освободител” № 18.

На 20 декември 2019 г. в РИМ-Сливен се проведе тематична творческа работилничка "Сурвачки"

На 20 декември 2019 г., деца от Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование – област Сливен, с директор - Юлия Стефанова, както и представители от Сдружение “Операция Плюшено Мече” – всички заедно учихме, творихме и се забавлявахме. Всяко дете изработи своя традиционна сурвачка. Преди да се разделим децата получиха и желания от тях коледен подарък. Екипът на Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков” – Сливен ви желае весели празници, здраве и късмет!

Обява за свободно работно място в Регионален исторически музей - Сливен

Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен обявява свободно работно място по чл. 68, ал. 1, за длъжността : - Уредник в отдел "Връзки с обществеността" - Екскурзовод в отдел "Връзки с обществеността" Необходими документи: 1. Писмено заявление до директора на РИМ - Сливен; 2. Автобиография по европейски формат; 3. Диплом (с приложение) за придобита образователно-квалификационна степен; 4. Документи, удостоверяващи допълнителна квалификация или придобити умения; Срок за подаване на документите – до 23.12.2019 г. включително, в Регионален исторически музей – Сливен, бул. „Цар Освободител” № 18.

През м.май 2020 г. ще се проведе Национална научна конференция, посветена на 180-годишнината от рождението на Хаджи Димитър и Стефан Караджа

На 4 и 5 май 2020 г. в гр. Сливен ще се проведе Национална научна конференция, посветена на 180-годишнината от рождението на Хаджи Димитър и Стефан Караджа. Тема: „Четите и четническата тактика в националноосвободителните борби на българския народ през ХІХ век” Научен ръководител: проф. Пламен Митев, Софийски Университет „Св. Климент Охридски“ Подаване на заявки за участие: до 31 март 2020 г. на адрес: museum_pr@abv.bg Телефон за информация: 0879991209

Зареди още