Днес в РИМ "Д-р Симеон Табаков" - Сливен се проведе занимателен урок с ученици от с. Самуилово

Днес в Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен се проведе занимателен урок с ученици от 5 клас на ОУ " Христо Ботев" - с. Самуилово с г-жа Мариела Димитрова, Миглена Маринова – музеен педагог и Бойко Банчев - реставратор в РИМ-Сливен. Заниманията се провеждат по Национална програма „Осигуряване на съвременна образователна среда“, модул „Културните институции като образователна среда“.

Днес се състоя ритуал по вписване името на носителя на награда „Добри Чинтулов” в паметната лауреатска книга в къщата музей

Днес – празника на Сливен – Димитровден, се състоя ритуал по вписване името на носителя на награда „Добри Чинтулов” в паметната лауреатска книга в къщата музей. Световноизвестният цигулар Георги Калайджиев е тазгодишният носител на наградата за високи художествени резултати в областта на литературата и изкуството, на творци със значителен принос за духовното развитие на Сливен и българската култура.

На 25.10.2019 г. в къща музей "Сливенски Бит ХІХ-ХХ в." ученици от ОУ "Д-р Иван Селимински" проведоха открит урок

На 25.10.2019 г. в къща музей "Сливенски Бит ХІХ-ХХ в." ученици от 1-ви А клас към ОУ "Д-р Иван Селимински" - Сливен проведоха открит урок за град Сливен и празникът - Димитровден. Присъстваха много гости - родители и деца.

В РИМ "Д-р Симеон Табаков" - Сливен се проведе занимателен урок по Национална програма „Осигуряване на съвременна образователна среда“

На 25.10.2019 г. в Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен, Миглена Маринова - музеен педагог, и г-жа Мариела Димитрова от ОУ " Христо Ботев" - с. Самуилово, затвърдиха знанията на ученици от 5 клас по темата "Общество и всекидневен живот на траките". Децата забавлявайки се опознаха и придобиха нови знания за предмети от нашето минало, свързани с тракийската култура и вярвания. Занимателният урок е по Национална програма „Осигуряване на съвременна образователна среда“, модул „Културните институции като образователна среда“.

По повод празника на Сливен – Димитровден, РИМ "Д-р Симеон Табаков" - Сливен ще е с безплатен вход

По повод празника на Сливен – Димитровден, на 26 октомври (събота) всички посетители могат да разгледат безплатно експозициите в Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен /бул. "Цар Освободител" 18/ и обектите към него: къща музей "Хаджи Димитър" /ул. „Асенова” 2/ и къща музей "Сливенски Бит ХІХ-ХХ в." /ул. „Симеон Табаков“ 5/.

На 28 октомври 2019 г. музейните обекти към РИМ - Сливен ще са с безплатен вход за учениците

На 28 октомври 2019 г. (понеделник) музейните обекти към Регионален исторически музей "Д-р Симеон Табаков" - Сливен ще са с безплатен вход за всички ученици.

Зареди още

9:00 – 12:00 14:00 – 17:00