Представяне на книга в РИМ - Сливен

В петък миналата седмица д-р Георги Ковачев и д-р Николай Сираков представиха книгата си „Конят и неговите митологични превъплъщения“, реализирана с финансовата подкрепа на Общински фонд „Култура“ – Сливен. Двуезичното издание - на български и английски език, разглежда детайлно три уникални предмета от колекцията на РИМ – Сливен, като целта е да бъдат популяризирани сред по-широка аудитория.

Книгата ще бъде разпространена в български и американски библиотеки, като тя ще е достъпна и онлайн.