РИМ – Сливен осъществи проект с образователна насоченост

В продължение на няколко месеца екип от Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков“ вложи усилия в разработването на учебни помагала, свързани с траките и Римската цивилизация. Проектът, който е реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата, цели да запознае децата с откритите в Сливенски регион находки от този период, като същевременно допринесе за затвърждаването и обогатяването на знанията им по интересен и достъпен начин. Самите музейно-образователни пособия включват работна тетрадка, съобразена с учебното съдържание по История и цивилизации за 5. клас, мемори карти и пъзели, на които са представени съхраняваните в РИМ – Сливен артефакти.