РИМ – Сливен стартира дългосрочно партньорство с НБУ

Д-р Николай Сираков, директор на Регионален исторически музей – Сливен, и проф. Пламен Дойнов, ректор на Нов български университет, сключиха дългосрочно споразумение за сътрудничество с цел извършване на съвместна научно-изследователска дейност и провеждане на общи образователни инициативи. В тази връзка в сливенска област започват поредица от изследвания, в които представители на двете институции ще си партнират с Университета в Кил, Германия. Доц. д-р Щефан Драйброт, от германска страна, заедно с гл. ас. д-р Богдан Атанасов, преподавател в департамент „Археология“ на НБУ и директор на Лаборатория по археометрия и експериментална археология в НБУ, както и екип от Регионален исторически музей – Сливен, включващ д-р Веселин Игнатов, Теодора Недялкова, д-р Николай Сираков, ще участват в поредица от изследвания на палеосредата на територията на област Сливен.

Целта на съвместната инициатива, както и очакваните резултати, бяха представени днес пред г-н Румен Иванов, зам-кмет на Община Сливен, който приветства участниците в проекта и радушно прие идеята за международно сътрудничество.