В Сливен се проведе Европейска нощ на музеите 2021 г.

Общо 9 обекта в града под Сините камъни, сред които Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков“, Късноантична и средновековна крепост „Туида“, Националният музей на текстилната индустрия, Художествена галерия „Димитър Добрович“, се включиха в тазгодишното 17-то издание на инициативата Европейска нощ на музеите. Събитието, което традиционно се провежда към края на месец май, привлече голяма част от жителите и гостите на града с атрактивната си програма, наситена с много танци, игри, творчески ателиета, концерти и награди. Положителна бе и оценката на посетителите, които споделиха своето мнение в онлайн формуляра за обратна връзка.

Щастливи сме, че успяхме да достигнем до голям кръг от хора – резултат, който нямаше да е факт без подкрепата на нашите спонсори, както и на участниците от Театър „Класика“ при ПГПЗЕ „З. Стоянов“, ДЮФА „Тракийче“, АНТП – Сливен, Клуб „Ритъм“. Специални благодарности на фирма „Дорис“, „Шаклиян“, ресторант „Монти“ и на екипа на Logiscape.