Започна археологически сезон 2020 г. в РИМ - Сливен

Настоящият археологически сезон стартира с разкопки на късноантична и средновековна крепост "Туида" в нашия град.

Акцент в изследванията на ръководения от д-р Николай Сираков екип е довършване на разкопките на частично проучената масивна постройка от ранновизантийския период на крепостта и нейните пристроявания през различните епохи. Целта е да се изяснят функциите и строителната история на т.нар. „административна“ сграда, а в по-общ план – и на градоустройството и ролята на крепостта в рамките на Българската държава.

Археологическите дейности са финансирани по проект към Министерството на културата.